24. 12. 2009.
МОЖЕШ БИТИ И МЛАД И БЕЗБЕДАН
У току је реализација пројекта МЛАД И БЕЗБЕДАН који реализујемо у партнерству са УГ Рес Полис, а који финансира Министарство омладине и спорта.
Општи циљ пројекта је повећање безбедности младих у саобраћају кроз мотивисање, едуковање и подржавање младих да активно учествују у превентивним мерама безбедности саобраћаја и развију саобраћајну културу.
Преко 40% жртава саобраћајних незгода су млади, и управао из тог разлога у овом пројекту радимо са младима, матурантима средњих школа у 10 најугроженијих општина у Војводини по критеријуму јавног ризика.
То су општине Бачка Топола, Бачки Петровац, Ковачица, Нови Сад, Оџаци, Пећинци, Србобран, Сремски Карловци, Стара Пазова и Темерин.
Матуранте из једне школе у свакој од ових општина едуковаћемо путем трибина о саобраћајнох култури, последицама непоштовања саобраћајних прописа и подстакнути да се и сами активно укључе у решавање овог проблема. Расписивањем наградног конкурса за најбоље идејно решење летка и слогана акције безбедности саобраћаја, мотивисаћемо их и подржати при реализацији ових акција. Истовремено ћемо анкетирањем младих утврдити обележја њиховог понашања у саобраћају и учешћа у саобраћајним незгодама.
www.mos.gov.rs www.zamislizivot.org.
15. 10. 2009.
Дечија недеља 2009
Пројекат смо реализовали свих 7 дана у току „Дечије недеље“, у ОШ „Соња Маринковић“, ОШ „Душан Радовић“ и ОШ „Бранко Радичевић“ из Новог Сада. Број деце који је учествовао у пројекту је око 380 узраста од 1. до 4. Разреда. На крају смо дечије радове изложили на Спенсу. Изложба је трајала од петка, 9.10. до недеље 11.10. када су грађани могли да је погледају.
Циљеви којима смо били усмерени односили су се на три области:
1. ненасиље и стилови решавања конфликта
2. буђење еколошке свести
3. безбедност деце у саобраћају
Пројекат је финансиран од стране Градске управе за социјалну и дечију заштиту Града Новог Сада. Ауторка пројекта: Смиљана Лалић
31. 8. 2009.
Еколошки театар
Данас у 18 сати, у МЗ "Детелинара", публика ће имати прилику да види резултате нашег Еколошког театра. Креирали смо две представе којима желимо да укажемо на важност очувања наше планете, нарочито кад је у питању несавесна употреба пластичних врећа.
Пројекат финансира Буџет града Новог Сада - средства намењена за заштиту животне средине.
Рециклирајући различите материјале деца су направила костиме и сценографију за еколошки перформанс, а одиграћемо и луткарску представу којом ћемо показати различите стилове решавања сукоба где ће се истаћи онај који је најадекватнији за „обе стране у сукобу“. Поштовање потреба и права свих људи, као једно од правила еколошког Бонтона, је оно што и ми сматрамо важном вештином.
Ауторка пројекта: Смиљана Лалић
2. 7. 2009.
ЛЕТО СА ТРАЧКОМ
Удружење грађана "Трачак" од 6. јула до 31. августа реализује пројекат "Лето са Трачком" који је намењен свој деци. Циљ нам је да омогућимо креативно провођење слободног времена и током летњег распуста.
Деца ће имати прилику да учествују у изради лутака, а затим ћемо сви заједно осмислити едукативну луткарску представу коју ћемо показати нашим другарима.
Радионице ће се одржавати сваког понедељка од 10 до 12 часова у Месној заједници "Детелинара" у улици Браће Поповић 4 у Новом Саду.
Пројекат финансира Градска управа за заштиту животне средине.
2. 6. 2009.
29. Јун - Међународни дан Дунава
Пројекат "Лепи, плави Дунав"
29. јун 2009. године на Штранду
Идеја о подизању свести грађана/ки Новог Сада (и шире) о неопходности смањења свакодневне употребе пластичних врећа се јавила услед све очигледнијих проблема који се јављају у вези са њиховом прекомереном и несавесном употребом.
Нажалост, велики број пластичног отпада заврши у рекама, међу којима је и Дунав. Ми не можемо да утичемо на недостатак система за пречишћавање отпадних вода, али можемо да утичемо на појединце да промене своје понашање. За дугорочно решење овог проблема није довољно само пронаћи начине за чишћење вода, већ је неопходно пре свега утицати на свест људи да до њиховог загађења не долази у толикој мери.
Ovo je идеја која је на конкурсу „Одговорни млади, одржива будућност“, расписаним од стране AIESEC- а, освојила грант у износу од хиљаду евра које је обезбедио Теленор.
Пројектне активности подразумевале су реализацију еко-радионица са децом у насељима која се налазе на обали реке Дунав, као и акцију коју ћемо организовати у сарадњи са ЈВП „Воде Војводине“ уз подршку ЈКП „Градско зеленило“ на Дан Дунава, 29. јуна 2009. године. Акција је одржана на Штранду, и том приликом су изложени најлепши дечији радови (украшене платнене вреће) које су посетиоци могли да купе. Награде за најлепше радове, у виду садница, обезбедио је расадник „Green- in“.
22. 4. 2009.
22. Април - Дан планете Земље
Данашњи дан смо обележили кроз две активности:
У Тржном центру Меркатор је наше Весело дрво разговарало са најмлађим посетиоцима о томе на које све начине можемо да сачувамо нашу планету.
А у поподневним сатима смо се окупили на Тргу Слободе у Новом Саду, где су нам се придружила деца из основних школа "Петефи Шандор" и "Душко Радовић". Они су донели транспаренте које су сами направили, а међу њима и чудовишта од пластичних кеса. На овај начин послали смо поруку свим људима да смање прекомерну употребу пластичних врећа и тиме указали на овај важан еколошки проблем.
Пријавите се на:
Постови (Atom)